آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

جزایر نخل دبی، هشتمین مورد از عجایب هفت گانه دنیای مدرن!

جزایر نخل، متشکل از نخل جمیرا، نخل شیخ علی و نخل دیره(بزرگترین آن ها) سه جزیره مصنوعی و دست ساز بشرند که با قرارگیری در سواحل دوبی کشور امارات، گزینه ای لاکچری و فوق العاده برای اقامت و تفریح گردشگران در این کشور به شمار می آید.

به جرأت می توان گفت که این سازه، که ایده آن زائیده ذهن شیخ محمد بن رشید آل مکتوم است، محیر القول ترین ساخته دست بشر و هشتمین مورد از عجایب هفت گانه دنیای مدرن می باشد.

این جزایر در کنار مجمع الجزایر جهان در همسایگی آنها که به شکل نقشه جهان است، وسعتی قالب بر 7 میلیون متر مربع داشته و از این حیث بزرگترین مجمع الجزایر مصنوعی جهان به شمار می آیند.

این مکان محل قرارگیری تعداد کثیری از هتل های درجه یک، استراحتگاه های ساحلی، ویلاهای لوکس، رستوران ها، پارک های ساحلی، ماریناها و مال های خرید لاکچری بوده و برای هر طیف از گردشگران بر حسب سلایق و محل زندگی، شرایط تفریحی جذابی به وجود آورده است.

اما فرایند ساخت این مجمع الجزایر سخت تر از آن چیزی بوده که فکرش را می کنید. در این مقاله که توسط رادیس پرواز تهیه و ترجمه گردیده است 10 واقعیت شگفت انگیز درباره جزایر نخل خواهید خواند.

1- با توجه به اقدامات فعالان محیط زیست بر علیه ساخت این جزیره، و صحبت در مورد آسیب های محیط زیستی آن به اکوسیستم خلیج فارس، و مشکلات خاص در مراحل ساخت آن، به هزینه بناگذاران نخل بیش از 100 پروژه مطالعاتی به جهت برنامه ریزی برای ساخت این جزایر انجام گرفت تا به بهترین شیوه ممکن و حداقل آسیب به محیط زیست، ساخت و ساز انجام گیرد.

2- در سرتاسر کره زمین هیچ چیز شبیه به جزایر نخل وجود ندارد! مجموعه از از جزایر به هم پیوسته که به همدیگر وصل شده تا شکل یک درخت نخل را تداعی کنند.

3- به جهت کسب اطمینان از پایدار ماندن شکل و فرم چینش جزایر در آب، غواصان متخصص و کارکشته ای در این پروژه استخدام شدند.


4- نخل دوبی با چشم غیر مسلح از فضا دیده می شود!  این جزیره یکی از انگشت شمار جزایری است که این ویژگی را دارد. دیوار چین دیگر ساخته بشر است که از فضا دیده می شود.

5- جزایر نخل حدود 60کیلومتر به خط ساحلی دوبی اضافه کردند که این در نوع خود شگفت انگیز است.

6- برای درخت کاری این مکان با درخت هایی به نام خود جزیره، بیش از 12.000 درخت که پیشتردر گلخانه پرورش داده شده بودند، به محل جزیره منتقل و کاشته شدند.

7- در اطراف جزایر نخل هلال هایی ساخته شدند که نقش موج شکن داشته و سواحل را از طوفان ها و گردباد های دریایی (تایفون) محافظت می کنند.


8- به منظور اقامت گردشگران با هر بودجه ای، تعداد زیادی هتل در این جزایر وجود دارد که بر حسب هر بودجه ای، میزان لاکچری بودن آن ها تعیین می شود و رقیب قدری برای برج عرب - به عنوان یک هتل سوپر لاکچری- به شمار می آیند.

9- از زمانی که جزایر نخل به وسیله پل به دوبی متصل شدند، عملا دیگر جزیره به حساب نمی آیند.

10- برای بنا و تکمیل این جزایر به شکلی که الان می بینیم، در زمان ساخت و ساز از 32 میلیون متر مکعب شن استفاه شد که بیشتر آن از کف دریا خاک برداری شد. لذا منابع ساخت این جزیره طبیعی می باشد.

علاوه بر دارا بودن هتل ها، ساختمان ها، ویلاها و ماریناهای مختلف، این جزایر تفریحی میزبان زندگی شبانه دوبی نیز هستند و ساکنین محلی و گردشگران علاقه مند به این سبک زندگی،  شب های خاطره انگیزی را در آن می گذرانند. همچنین به دلیل ویژگی های ساحلی آن فعالیت هایی مثل غواصی نیز در آن صورت می گیرد.

رادیس پرواز با برگذاری تورهای دبی، می تواند ایامی رویایی برای شما در این جزایر خلق کند!

با مشاهده این پکیج ها هتل دلخواه خود را انتخاب و با کانتر مربوطه تماس بگیرید . بقیه کارها را به ما بسپارید.