آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا یا به زبان ترکی گالاتا کوله سی، یکی از بلندترین و در عین حال قدیمی ترین برج های استانبول می باشد ویکی از نماد های شهر استانبول به حساب می آید.این برج دارای 9 طبقه است و ارتفاع این برج 66.9 متر می باشد.

هدف ساخت برج گالاتا

اصلی ترین هدف در زمان ساخت این برج اهداف نظامی بود اما به مرور زمان تغییری کابری داشته و استفاده های مثل دیده بانی به کل شهر جهت اطلاع از آتش سوزی ها،نظارت بر بنادر و رفت و آمد کشتی های تجارتی و... داشت.اما امروزه تنها کاربری این برج استفاده های توریستی و گردشگری می باشد که سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.در سال 1967 و پس از به رسمی شناخته شدن جمهوری ترکیه، برج گالاتا بازسازی و درب های آن به روی عموم باز شد.

تاریخچه برج گالاتا

برج گالاتا استانبول در تاریخ 1348 میلادی ساخته شد و به سبک معماری رومانیایی ساخته شد.اما بهتر است بدانید در زمان ساخت اسم این برج گالاتا نبوده و به برج مسیح شهرت داشته است.

هزار فن احمد چلبی

هزار فن احمد چلبی، نخستین مرد پرنده ترک در طول دوران امپراطوری عثمانی و در قرن 17 میلادی بود. او با تقلید از بال های پرندگان و مطالعه جریان هوا، ماشین پرنده ای ساخت و با آن از بالای برج به پایین پرید و بر فراز تنگه بسفر پرواز و در منطقه اسکودار بعد از حدود 6 کیلومتر پرواز به زمین نشست.

داخل برج گالاتا

برج گالاتا علاوه بر زیبای بیرونی، امکانات داخلی بسیار جذابی هم برای توریست ها دارد که چند مورد آن را مختصر برای شما توضیح می دهیم:

کافه رستوران برج گالاتا

در طبقات بالایی این برج کافه رستورانی ساخته شده که در آن با انواع نوشیدنی های گرم و سرد گرفته تا غذاهای محلی مثل کباب از گردشگران پذیرایی می کنند همزمان شما میتوانید با صرف غذای خود از منظره بی نظیر شهر استانبول دیدن کنید.البته لازم به ذکر است قیمت کلی غداهای این رستوران کمی بالا هستند اما به شما یادآوری میکنیم شما در برج گالا هستید با منظره بی نظیر میتوانید از صرف غذا یا نوشیدنی خود لذت ببرید و خاطره بسیار خوبی از سفر خود داشته باشید پس انتخاب را به عهده شما میگذاریم.

منظره بی نظیر در سکوی برج گالاتای استانبول

در بالای برج گالاتا سکویی وجود دارد که در آن گردشگران میتوانند از مناظر بی نظیر شهر استانبول استفاده کنند.زمانی که روی سکوی برج قرار بگیرید میتوانید دریای مرمر ، خانه های قدیمی شهر استانبول،مسجد سلطان احمد،مسجد ایاصوفیه و... را مشاهده نمایید.البته پیشنهاد ما این است که علاوه بر به همراه داشتن دوربینی خوب جهت ثبت این مناظر ،در ساعاتی به آنجا بروید که بتوانید غروب آفتاب را مشاهده نمایید و خاطره ای رویایی از این سفر برای خود به ثبت برسانید.

بازسازی برج گالاتا

همانطور که در ابتدا گفتیم برج گالاتا یکی از قدیمیترین برجهای استانبول به حساب می آید،اما چگونه این برج هنوز پابرجا باقی مانده؟.برج گالاتا  برج تاریخی و قدیمی می باشد و حوادث تاریخی و حوادث طبیعی بسیار زیادی را متحمل شده است از آتش سوزی ها و زلزله گرفته تا حوادث تاریخی.باید بدانید که بر روی این برج بازسازی ها و مرمت های زیادی انجام شده.اما آخرین بازسازی این برج به سال 1965 میلادی باز میگردد که توسط دولت ترکیه انجام شد.در آخرین بازسازی این برج تعمیرات سقف،تعویض چوب های داخلی با سازه بتنی انجام شده و تا به امروز پا برجا است.

زمان بازدید برج گالاتا

از اوایل ماه نوامبر تا اواسط ماه سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از برج گالاتا استانبول است.

آدرس برج گالاتا

استانبول، محله برکت زاده ، بیوقلو، برج گالاتا

برای دیدن برج گالاتا روی گوگل مپ اینجا کلیک کنید