آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

برج گالاتا در استانبول، آشیانه نخستین مرد پرنده

برج گالاتا یا به زبان ترکی گالاتا کوله سی، یکی از بلند ترین و در عین حال قدیمی ترین برج های شهر استانبول است. این برج با 63 متر ارتفاع دارای یک چشم انداز وسیع از شهر قدیم است و ایا صوفیه نیز از بالای آن قابل مشاهده است. این بنا در قرن چهاردهم به عنوان یکی از مستملکات ژنو به عنوان بخشی از دیوار دفاعی پوشاننده قلمروشان در منطقه گالاتا، درست در مقابل کنستانتینوپولوس ساخته شد. آنها گالاتای کنونی را به نام "کریستاتوریس" یا "برج مسیح" می شناختند. پس از برقراری ارتباطات تجاری میان ژنو و بیزانس، این برج به عنوان برج نظارتی بر بندرگاه گلدن هورن مورد استفاده قرار گرفت. بعد از تسخیر کنستانتیونوپل توسط مهمت دوم، از برج به منظور تشخیص آتش سوزی های اتفاق افتاده در شهر و امدادرسانی سریع به آن ها بهره برداری شد.


هزارفن احمت چلبی، نخستین مرد پرنده ترک در طول دوران امپراطوری عثمانی و در قرن 17 میلادی بود. او با تقلید از بال های پرندگان و مطالعه جریان هوا، ماشین پرنده ای ساخت و با آن از بالای برج به پایین پرید و بر فراز خلیج بسفر پرواز و در منطقه اسکودار بعد از حدود 6 کیلومتر پرواز به زمین نشست.

در سال 1967 و پس از به رسمی شناخته شدن جمهوری ترکیه، برج گالاتا بازسازی و درب های آن به روی عموم باز شد. یک کافه تریا در بالای آن و یک نایت کلاب در پایین آن ساخته شد که ایننایت کلاب، به دنبال بازسازی آخر در سال 2013 تعطیل شد. چندین آسانسور برای انتقال گردشگران به نوک قله وجود دارد اما همچنان سه طبقه دیگر وجود دارد که باید به وسیله راه پله از آن بالا رفت تا به تراس 52 متری آن - با چشم انداز وسیعش از سطح شهر - رسید. یک سوغاتی فروشی کوچک نیز درست در کنار باجه بلیط فروشی در ورودی قرار گرفته است.

آدرس:  خیابان بیوک هندک (سنگر بزرگ)، منطقه گالاتا، استانبول

تلفن: 09021229380 الی 81

فکس: 0902122452133

ساعات کاری: روزانه از صبح تا عصر

بلیط: 25 لیر ترکیه

لوکیشن دقیق بر روی گوگل مپ

رادیس پرواز ارائه کننده تورهایی با کیفیت و قیمت مناسب به استانبول است. در صورتی که برای سفر به این شهر ما را انتخاب کردید، از لیدر خود بخواهید شما را برای گردش در منطقه گالاتا و برج آن راهنمایی کند.