آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

جشنواره خوراک ملل، قلابی برای جذب گردشگر در برج میلاد

در زندگی امروزی از سفرهای بلند مدت و طولانی به مکان های تاریخی گرفته تا سفرهای یک روزه و چند ساعته به کوه و جنگل و حتی رفتن به یکی از رستورا های شهر یا غذاخوری های اطراف محل سکونت خود را می توان گردشگری نامید.

اولین جشنواره خوراک ملل با دو هدف معرفی 38 غذای ایرانی به دنیا و تحریک گردشگران خارجی برای سفر مجدد به ایران هفته آینده در برج میلاد برگزار می شود. بررسی ها نشان می دهند در دنیا 86 درصد علت سفرهای دوباره گردشگران به یک نقطه، تجربه ای ماندگار و دلچسب از صرف غذاهای منحصر به فرد آن کشور است که عملا باعث جلب گردشگر به ثبت تجربه دوم سفر به کشور مربوطه می شود.

به این ترتیب هر چقدر غذاهای یک کشور در سطح جهانی شناخته شده تر باشد، استعداد تکرار سفرهای خارجی به آن کشور بیشتر می شود. از همین رو بانیان صنعت گردشگری در ایران درصدد آن هستند که اولین جشنواره خوراک ملل را با هدف معرفی غذاهای ایرانی به گردشگران خارجی برگزار کنند. با وجود اینکه قرار است غذاهای ایرانی و خارجی در این جشنواره عرضه شوند، همین رویداد فرصت مناسبی برای معرفی غذاهای خوشمره ایرانی است.

جشنواره بین المللی «خوراک ملل» با هدف معرفی فرهنگ، آداب و رسوم ملل و قومیت های مختلف در باب تولید، طبخ و سرو غذا و مواد غذایی از 20 مرداد به مدت پنج روز در مرکز نمایشگاهی برج میلاد برای اولین بار برگزار می شود. 38 غذای ایرانی و سه غذای جهانی در قالب پوستر یا نمایش زنده پخت آن ها در معرض دید بازدیدکنندگان از جشنواره قرار می گیرد. شرکت کنندگان داخلی و خارجی امکان طبخ و سرو غذا، نمایش و عرضه آن ها، دسرها، شیرینی ها و سایر اقلام خوراکی را نیز خواهند داشت.

در همین راستا جلال ذکائی، رئیس جشنواره عنوان کرد: نگاه این نمایشگاه به گردشگری بسیار متفاوت است و در این نمایشگاه که برای اولین بار برگزار می شود؛ سفارتخانه ها، انجمن های دولتی، رستوران های بین المللی و بومی حضور دارند و غذاهای ویژه ای را برای تست ارائه می کنند. در این نمایشگاه بخش علمی و کارگاه های آموزشی نیز فعال هستند که در آن ها تاریخچه غذا، موسیقی سنتی، حرکات آئینی و مسابقه نیز برگزار می شود.

رئیس جشنواره خوراک ملل عنوان کرد: تاکنون 130 آیین غذایی در کشور به ثبت ملی رسیده، اما به علت اینکه سالانه کشورها دو سهمیه برای ثبت در یونسکو دارند و کشور ما نیز تنوع بالایی در حوزه میراث فرهنگی، ابنیه های تاریخی و سایر این بخش ها دارد هنوز نتوانسته ثبت جهانی غذاهای اصیل ایرانی را انجام دهد.

یکی از زیر شاخه های گردشگری فرهنگی؛ «گردشگری غذا» است که از سال 2001 با نام «گردشگری خوراک و پختنی» معرفی شده و افراد فعال در این بخش به چند دسته تقسیم می شوند؛ افرادی که برای چشیدن طعم غذاهای مختلف به مقاصد مختلف سفر می کنند و ترجیح می دهند در سفر نیز غذاهایی مشابه با آنچه در خانه می خورند، صرف کنند و آن هایی که ترجیح می دهند در هر مقصد، غذای مخصوص به همان مکان را امتحان کنند.در این میان برخی گردشگران بی توجه به ابعاد فرهنگی پخت یک غذای محلی تنها به خوردن آن اکتفا می کنند که در اصطلاح «شکم گرد» به آن ها گفته می شود.

علاوه بر آن پژوهشگرانی وجود دارند که هدف اصلی آن ها از چشیدن غذاهای مختلف هر کشور آشنایی با ابعاد فرهنگی غذاهای محلی، شیوه های میهمان نوازی و پذیرایی، شیوه های پخت و آداب و رسوم پخت غذا است که این افراد علاوه بر هزینه بالایی که می کنند مقالات علمی کاربردی نیز ارائه می دهند و ایران نیز با توجه به 2هزار و 500 نوع غذا و 109 نوع نوشیدنی و انواع نان و شیرینی که دارد می تواند گردشگران بیشماری را جذب کند، زیرا غذای محلی یک محرک مهم در جذب گردشگر محسوب می شود. پژوهشگران معتقدند علت تنوع زیاد خوراکی های ایرانی وجود ریشه فرهنگی و تنوع قومیت ها و پهنه وسیع قومی و جغرافیایی است. مکتب آشپزی ایرانی نیز یکی از سه مکتب اصلی خوراک در کنار مکاتب آشپزی رومی و چینی محسوب می شود و به گفته رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، ایران پس از چین دومین کشور در تنوع غذایی است.

بنابراین می توان با استفاده از این پتانسیل در کشور با جذب بیشتر گردشگر موجبات توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و افزایش ارزآوری به کشور را فراهم کرد. کارشناسان فعال این حوزه در کشورهای مطرح گردشگری بر این باورند که علت بازگشت 86 درصد از گردشگران به مکانی که قبلا آن را دیده بودند، تجربه خوردن غذای خوب و خاطره انگیز بوده است، زیرا طبق بررسی های انجام شده برای گردشگران اول انگیزه گردشگری، دوم طبیعت سایر شهرها و کشورها و سوم غذاها و خوراکی های مقصد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برگزاری جشنواره ها، فستیوال های مختلف، تورهای غذا، راه اندازی رستوران هایی که تنها غذاهای محلی ارائه می کنند و سعی در معرفی و حفظ اصالت غذاهای ایرانی دارند از جمله راهکارهای توسعه گردشگر غذا در کشور محسوب می شود. تاکنون نیز کشورهای مسلمان با بهره گیری از مناسبت ها و اعیاد مذهبی همچون ماه رمضان و غذاهایی که معمولا در سفره های این ماه صرف می شود، توانسته اند بازار گردشگری غذا در کشور خود را رونق دهند.

منبع: دنیای اقتصاد