آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل!

ممکن است افراد سودجو از گذرنامه تحت این عنوان سوءاستفاده کنند که شخص را یک یا دو روز از کشور خارج کنند و سپس با استفاده از اطلاعات پاسپورت، گوشی مسافری را ثبت کنند. مساله ای که وجود دارد، این است که فرآیند رجیستری به نحوی چیده شده که باید با انتقال مالکیت این اتفاق بیفتد؛ به این معنا که رجیستری باید روی بستر سیم کارت، اپراتور انجام شود.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران درباره ثبت نام موبایل با استفاده از پاسپورت و جعل هویت به مسافران ایرانی هشدار داد.

پس از اعلام رجیستری گوشی های موبایل و افزایش قیمت گوشی های موبایل در بازار ایران، اعلام شده تا هر کسی که اقدام به خریداری گوشی موبایل می کند، باید قبل از آن، گوشی را به نام خود بزند.

کسانی که در سه ماه اخیر سفر خارجی داشته اند پاسپورت خود را در اختیار فروشندگان سودجوی موبایل قرار می دهند تا آن ها بتوانند با استفاده از هویت فرد دارای پاسپورت گوشی را به نام مسافر بزنند و اعلام کنند که وی بتازگی از کشور خارجی این دستگاه را به ایران آورده و به نام خود می کند. پس از آن انتقال مالکیت انجام می گیرد.

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران به خبرنگار مهر گفت: سوء استفاده از پاسپورت برای خرید و فروش موبایل اتفاق جدید است. امروز مشخص شده با پاسپورت می توان موبایل خرید فردا یک اقدام دیگری انجام می شود.

وی افزود: ممکن است سودجویان اصل پاسپورت را شبیه سازی کنند هر پاسپورت متعلق به یک شخص است که اطلاعات شخصی اش در آن نوشته شده، بنابراین کسی نباید آن را حتی برای چند ساعت در اختیار داشته باشد. در صورت سوء استفاده از پاسپورت، افراد در هنگام سفر نیز دچار مشکل می شوند.

منبع: مهر