آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

کلاهبرداری از گردشگران به شیوه جدید

مردم باید بدانند که می خواهند با کدام آژانس کار کنند. متاسفانه ما ضعف نظارتی داریم دفاتر غیر مجاز باید پلمب شوند، اما این اتفاق نمی افتد. مردم می بینند که یک آژانس تابلو دارد و آگهی می دهد بنابراین به آن اعتماد می کنند در حالیکه اینطور نیست.

برخی از شرکت های گردشگری با برگزاری سمینارهایی که در آن به معرفی خدمات ماورایی می پردازند، تلاش دارند کلاه گردشگران ناآگاه را بردارند.

پیامک های پی در پی امان مردم را بریده است. پشت سر هم پیامک دعوت به سینمار و یا همایش گردشگری برای مردم می رود. یکی مسافران را به سفر رایگان تشویق می کند و دیگری تبلیغ می کند که می توان بدون دادن هزینه اضافه تا چند سال آینده تخفیف های ماورایی از هتل های ایرانی و خارجی گرفت. آن یکی خبر از قرعه کشی باور نکردنی برای سفر رایگان می دهد آن هم در صورت شرکت در سمینار گردشگری!

همه این پیام های اغواکننده حاوی متن هایی هستند که مسافر ناآگاه را ترغیب می کند تا در این برنامه ها شرکت کند چون هم فال است و هم تماشا!

آن ها در این برنامه شرکت می کنند تا توضیحات مسئولان بازاریابی را بشنوند. معمولا این افراد درباره خدمات گردشگری آن شرکت ها صحبت می کنند و اینکه مسافران چطور می توانند از آن ها استفاده کنند. در نهایت یک قرعه کشی برگزار شده و به افراد برنده شده طبق گفته خودشان مجوزی برای شرکت در تور گردشگری یک هفته ای به یکی از نقاط گردشگری در دنیا داده می شود.

منتهی از آنجا که این سفرها بسیار گران است. به مسافر اعلام می شود که حتما بایستی برای استفاده از این تخفیف ویژه که در قرعه کشی به دست آورده اند، هزینه سفر یک همراه را بپردازد. مسافر نیز که هیچ برنامه ریزی برای چنین سفری انجام نداده یا باید قبول کند و یا از خیر برنده شدن بگذرد. بخش دیگر این است که وقتی همایش تمام شد، دیگر برنده نمی تواند پیگیر سفر خود شود و در نهایت متوجه می شود که این وعده ها نمایشی بیشتر نبوده و اصلا سفری در کار نیست.

اما یک روی دیگر این همایش ها ضرری است که متوجه مردم می شود. کارت اعتباری اقامت چندین ساله که با قیمت های باورنکردنی مانند 20 میلیون تومان اعتبار می توانند به مسافران خدمات هتلی بدهند یکی از این اتفاقات همایش هاست که بابت خرید آن از مسافر هزینه ای گرفته می شود تا بتواند در طول سال ها از خدمات چند هتل محدود در یکی دو شهر استفاده کنند. اما دریغ که از ارائه این خدمات در بیشتر مواقع ناتوان هستند. یکی از این مسافران در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در یکی از این همایش ها 400 هزار تومان برای استفاده از هتل های آن مجموعه در مدت ده سال پرداخت کردیم. 8 سال از آن زمان گذشته و هر بار به ما گفتند که یا هتل ها جا ندارد و یا حتما این کارت را دریافت خواهید کرد، ولی چنین اتفاقی نیفتاد. آن زمان 400 هزار تومان هزینه یک سفر به کشورهای همسایه ایران بود، ولی الان پیگیری های ما نتیجه ای نمی دهد. جالب اینجاست که هنوز هم این تبلیغات برای افراد دیگر ارسال می شود یعنی کارشان را به نحو دیگری ادامه می دهند بدون اینکه کسی روی آن ها نظارتی داشته باشد.

معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی در طول سال ها نظارت بر روند فعالیت آژانس های مسافرتی و شرکت های گردشگری را به صورت جدی دنبال نمی کند. مدیرکل نظارت و ارزیابی این معاونت نیز پاسخگوی این کم کاری ها نیست. معاونت گردشگری گویا بی توجه به چنین پدیده هایی توجه به موضوعات دیگر را مهمتر از رسیدگی کلاهبرداری های زیرپوستی شرکت های گردشگری می داند.

حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به خبرنگار مهر در این باره توضیح داد: این ها آژانس نما هستند، متاسفانه افرادی که مجوز ندارند و به صورت غیرقانونی فعالیت و اقدام به فریب مردم می کنند. مردم هم نمی بینند که آیا آن آژانس مجوز دارد یا نه. در صورتیکه به راحتی می توانند به سایت سازمان میراث فرهنگی و یا ادارات کل در استان ها و یا سایت سازمان هواپیمایی سری بزنند و یا از انجمن صنفی دفاتر مسافرتی استعلام کنند که آیا این آژانس مسافرتی اصلا مجوز دارد یا خیر.

منبع: مهر