آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می‌شود

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی با هدف برنامه ریزی و اقدام برای شکوفایی ظرفیت های گردشگری در حوزه های روستایی و کشاورزی توسط معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل می شود.

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، پیرو ابلاغ کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی برای تشکیل کمیته ملی گردشگری کشاورزی و روستایی توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، نشستی  با حضور ولی تیموری ـ معاون گردشگری این وزارتخانه ـ و نیز مقامات دستگاه‌های فرابخشی از سوی دفتر توافق‌های ملی گردشگری در محل معاونت گردشگری برگزار شد و  موضوعات  تشکیل «کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی»، تهیه «ضوابط انتخاب روستاهای هدف گردشگری» و نیز «آماده‌سازی شیوه‌نامه بهره‌برداری از واحدهای گردشگری کشاورزی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  

بر این اساس مقرر شد دستگاه‌های حاضر در جلسه، نسبت به معرفی نماینده رسمی برای عضویت در کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی به منظورتشکیل این کمیته اقدام کنند و جلسات به طور مرتب و ماهانه برگزار شود.

پیرو تشکیل کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی، تصمیم بر آن شد تا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نسبت به ارسال شاخص‏‌های انتخاب روستاهای هدف گردشگری به اعضای این کمیته ملی اقدام کنند و اعضای حاضر نیز پیشنهادات مربوطه خود را اعلام کنند تا پس از این اقدام، جمع‌بندی و تعیین نهایی شاخص‏‌ها، ضوابط روستاهای هدف گردشگری برای ابلاغ و تعیین ساز و کار اجرایی، در کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه با توجه به دستور کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به منظور ایجاد ساز و کار وکاهش تعدد مراجع صدور مجوز و استعلام  راه‌اندازی گردشگری روستایی و رساندن زمان استعلام به حداکثر ۱۵ روز،   تصمیم بر آن شد تا روند اجرایی این موضوع نیز بررسی و در جلسه آتی مطرح شود.

همچنین با توجه به این‌که معاونت گردشگری در حال راه‌اندازی ساز و کار مربوط به کسب و کار مرتبط با گردشگری کشاورزی است، مقرر شد اعضای کمیته نسبت به ارائه پیشنهادات برای تهیه پیش‌نویس اولیه شیوه‌نامه و ضوابط فنی گردشگری کشاورزی اقدام کنند.

منبع: ایسنا