آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

بهترین ایرلاین های دنیا در سال 2020

25 فروردین ، 1398
رادیس پرواز
1 کامنت

در پایان سال میلادی نشریه ها و مراجع مهم در صنعت هوانوردی لیست بهترین ایرلاین های دنیا در سال 2020 را منتشر کردند.هر یک از این مراجع و صاحب نظران معیار های متفاوتی در انتخاب و امتیاز دهی خود دارند.در ادامه با ما همراه باشید تا روش های انتخاب و بهترین انتخاب های این مراجع را با شما به اشتراک بگذاریم.

بهترین ایرلاین دنیا در سال 2020

امسال تغییراتی نسبت به پارسال در این رده بندی به چشم می خورد و ایرلاین AIR NEW ZEALAND توانست لقب بهترین ایرلاین دنیا در سال 2020 به خود اختصاص دهد ( بهترین ایرلاین سال 2019 ایرلاین سنگاپور بود که امسال در جایگاه دوم قرار گرفت).

 بهترین ایرلاین های دنیا چگونه انتخاب می شود

هر سال بهترین خطوط هواپیمایی دنیا توسط مراجع معتبری نظیر FORBES و SKYTRAX و ... انتخاب می شوند.این مراجع با توجه به معیارهای مختلفی این انتخاب را انجام میدهند (مثل رضایت مسافران ، میزان تاخیر ، کیفیت هواپیماها و ...) و با گرفتم میانگین از تمامی این معیار ها بهترین ایرلاین های دنیا را انتخاب میکنند.

رده بندی بهترین ایرلاین های دنیا

در لیست زیر میتوانید مشاهده کنید کدام ایرلاین های در رده بندی بهترین ایرلاین های دنیا قرار گرفته اند.

Air New Zealand (ایر نیوزیلند)

Singapore Airlines(سنگاپور ایرلاین)

All Nippon Airways(آل نیپون ایرویز)

Qantas(کانتاس)

Cathay Pacific(کاتای پاسبفیک)

Emirates(امارات)Virgin Atlantic(ویرجین آتلانتیک)

EVA Air(ایوا ایر)

Qatar Airways(قطر ایرویز)

Virgin Australia(ویرجین استرالیا)

Lufthansa(لوفت هانزا)

Finnair(فین ایر)Japan Airlines(ژاپن ایرلاین)

KLM(کی ال ام)

Korean Airlines(کورین ایرلاین)

Hawaiian Airlines(هاوایین ایرلاین)

British Airways(بریتیش ایرویز)

Alaska Airlines(آلاسکا ایرلاین)

Delta Air Lines(دلتا ایرلاین)

Etihad Airways(اتحاد ایرویز)

بهترین ایرلاین های ایران

کشور ایران جزو اولین کشور هایی بود که در خاورمیانه ایرلاین خود را افتتاح کرد و در آن زمان پیشرفته ترین هواپیماهای موجود در جهان را خریداری کرد.در سال های گذشته چند هواپیمای جدید هم به ایرلاین های ایران اضافه شد اما با توجه به تحریم ها،ایرلاین های ایرانی نسبتا ضعیف تر از رقبای منطقه ای خود مثل ایرلاین های کشور ترکیه،قطر،امارات و ... می باشند اما با وجود این تحریم ها و نبود قطعات و بروز رسانی هواپیماها باز هم ایرلاین های ایرانی وضیعت بدی ندارند.در ادامه بهترین ایلارن های ایران رو به شما معرفی میکنیم.

ماهان

ایران ایر

قشم ایر

آتا

کیش ایر

بهترین ایرلاین های اروپا

در گذشته کشور های اروپایی بهترین و مدرنترین هواپیماهای دنیا را در اختیار داشته اند اما امروزه با توجه به مقایسه ایرلاین های اروپایی و آسیایی،میبینیم که تعداد اندکی از این ایرلاین ها در لیست بهترین ایرلاین های دنیا قرار دارند دلیل آن هم وجود رقبا نوظهور و بسیار قوی آسیایی نظیر ایرلاین امارات،قطری،سنگاپور و... می باشد.اما در لیست زیر بهترین ایرلاین های اروپا رو به شما در میان می گذاریم.

Virgin Atlantic Airways
KLM Royal Dutch Airlines

بهترین ایرلاین های آسیا (به جز خاورمیانه)

شاید در دهه های گذشته اسمی از ایرلاین های آسیای در لیست بهترین ایرلاین های دنیا دیده نمی شد اما امروزه کشور های آسیایی با خرید هواپیماها و تجهیزات مدرن نگهداری و فرودگاهی توانسته اند در لیست بهترین ها قرار بگیرند.خوب است بدانید در سال 2019 ایرلاین کشور سنگاپور بهترین ایرلاین دنیا لقب گرفت و فرودگاه جدید سنگاپور که چانگی نام دارد یکی از بهترین و پیشرفته ترین فرودگاه های جهان می باشد.در ادامه لیست بهترین ایرلاین های آسیا (به جز خاورمیانه) را مشاهده می کنید.

Singapore Airlines
ANA (All Nippon Airways)

بهترین ایرلاین های خاورمیانه

امروزه تمامی مردم دنیا وقتی اسم بهترین ایرلاین دنیا به گوششان میخورد ناخودآگاه به یاد ایرلاین های خاورمیانه ای به خصوص ایرلاین های عربی می افتند.این کشور ها با در اختیار گرفتن بروزترین و بهترین هواپیماهای موجود در دنیا و همچنین برنامه ریزی ها و مدیریت های اصولی توانسته اند اسم خود بر سر زبان ها بندازند.از نقاط قوت این ایرلاین ها میتوان لوکس بودن،امن بودن پرواز،سر وقت بودن و همچنین کترینگ ها و خدمات داخلی بسیار مرغوب نام برد.در ادامه بهترین ایرلاین های خاورمیانه را به شما معرفی میکنیم

Qatar Airways
Emirates

بهترین ایرلاین های آمریکا شمالی

Southwest Airlines
Delta Air Lines

بهترین ایرلاین های آمریکا لاتین

Azul
Aerolineas Argentinas

بهترین ایرلاین های اقیانوسیه

Air New Zealand
Qantas

بهترین ایرلاین های آفریقا و اقیانوس هند

FlySafair
Airlink

بهترین ایرلاین ها 2020 در بخش های مختلف

بهترین فرست کلاس: ایرلاین سنگاپور

بهترین بیزینس کلاس: ایرلاین قطری

بهترین کترینگ: ایرلاین قطری

بهترین تفریحات داخلی هواپیما: ایرلاین امارت

معرفی 3 تا از بهترین خطوط هواپیمایی سال 2020

در ادامه 3 تا از بهترین خطوط هواپیمایی سال 2020 را به شما معرفی میکنیم تا با  با آنها بیشتر آشنا شوید.

ایر نیوزیلند 

این شرکت در سال 1940 تاسیس شد.ایر نیوزیلند بزرگترین خط هوایی نیوزیلند می باشد و در سال 2020 بهترین خط هوایی دنیا معرفی شد. فرودگاه مرکزی این شرکت فرودگاه بین المللی اوکلند Auckland Airport می باشد.

سنگاپور ایرلاینز

 این شرکت در سال 1947 تاسیس شد.سنگاپور ایرلاینز بزرگترین خط هوایی سنگاپور می باشد و در سال 2020 مقام دوم را در لیست بهترین ایرلاین ها بدست آورد. فرودگاه مرکزی این شرکت فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور Changi Airport می باشد.

آل نیپون ایرویز

این شرکت در سال 1952 تاسیس شد.آی نیپون ایرویز یکی از بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور ژاپن می باشد و در سال 2020 مقام سوم را در لیست بهترین ایرلاین ها بدست آورد. فرودگاه مرکزی این شرکت  فرودگاه بین المللی هاندا توکیو Haneda Airport و فرودگاه بین المللی ناریتا توکیو Narita International Airport می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
1 کامنت
farshad
جالب بود
نظر خودتان را ارسال کنید
0