آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

بهترین خطوط هواپیمایی دنیا در سال 2019

29 بهمن ، 1397
ادمین رادیس پرواز
1 کامنت

فهرست برترین خطوط هوایی جهان برای سال 2019 منتشر شد

به گفته نشریه forbes، در این میان شرکت آسیایی خطوط هوایی سنگاپور (Singapore Airlines) در صدر این فهرست جای گرفته است. جایزه بهترین خطوط هوایی سال توسط وب سایت AirlineRatings.com تعیین می شود که یک سایت رتبه بندی ایمنی هوایی و کیفیت پرواز است که در شهر Perth پایتخت استرالیای غربی قرار دارد.

در حالی که خطوط هوایی ایرنیوزلند در طول پنج سال گذشته توانسته بود بهترین رتبه را به خود اختصاص دهد، ولی برای سال 2019 تغییراتی در جریان است.

هواپیمایی سنگاپور که سال گذشته در رتبه سوم این فهرست قرار داشت، امسال توانست جایگاه قهرمان پیشین و همپنین برخی دیگر از ستاره های این صنعت نظیر Qantas را از آن خود کند. خطوط هوایی قطر (Qatar Airways) که در دوحه مستقر است، در سال گذشته جزو 10 شرکت برتر هوایی جهان نبود ولی امسال به دلیل خدمات رفاهی و پذیرایی مناسب و همچنین معرفی QSuites به عنوان کلاس تجاری یا بیزینس کلاس توانست در رتبه چهارم این فهرست قرار بگیرد.


اما AirlineRatings.com رتبه بندی ها را بر چه اساسی تعیین می کند؟

داوران و ویراستاران این شرکت که هفت نفر هستند، 12 فاکتور اصلی را برای رده بندی مدنظر قرار می دهند که برخی از آنها عبارتند از: ایمنی عملیاتی، نظرات مسافران، سودآوری، رتبه بندی سرمایه گذاری، سن ناوگان هوایی، خدمات پیشنهادی مانند premium economy در پروازهای طولانی مدت و امکانات صندلی در دیگر کلاس های پروازی.جای تعجب نیست که سنگاپور در رده نخست این رتبه بندی قرار گرفته است. این شرکت هواپیمایی در حال احیاء و نوسازی ناوگان خود می باشد و با معرفی هواپیماهای Airbus A350s و Boeing 787-10s و راه اندازی مسیرهای مهم جدید از جمله سنگاپور به نیوآرک (در نیوجرسی) و لس آنجلس، که هر دو در ماه گذشته راه اندازی شد، تغییرات مهمی در این زمینه انجام داده است. همچنین در حال تحویل گرفتن برخی سفارشات خود مانند هواپیمای Airbus A380s جدید است که جدیدترین صندلی های کلاس تجاری و سوئیت های درجه یک یا فرست کلاس را به مسافران معرفی می کند.

Geoffrey Thomas، مدیر ارشد AirlineRatings.com گفت:”خطوط هوایی سنگاپور که یکی از برجسته ترین صنایع هوایی در طی دهه هاست، با ارائه بهترین خدمات ممکن، خرید هواپیماهای جدید و راه اندازی خطوط پروازی جدید و نوآورانه نظیر پرواز بدون توقف از سنگاپور به نیویورک، اکنون در شرایط اوج قرار گرفته است.”

در اینجا لیست ده شرکت برتر خطوط هوایی جهان در سال 2019 به نقل از وب سایت AirlineRatings.com آورده شده است.

خطوط هوایی سنگاپور
ایرنیوزیلند
هواپیمایی Qantas
هواپیمایی قطر
هواپیمایی Virgin Australia
خطوط هوایی امارات
All Nippon Airways
خطوط هوایی EVA
Cathay Pacific
خطوط هوایی ژاپن

شرکت های جدید موجود در این لیست عبارتند از هواپیمایی امارات در دبی و EVA Air در تایوان. شرکت هایی هم که در سال گذشته نامشان در این فهرست بوده ولی به لیست امسال راه نیافته اند عبارت بودند از: Virgin Atlantic، Etihad و  Korean Air.

همانند سال گذشته، هیچ شرکت اروپایی یا آمریکایی در این لیست وجود ندارد و این جای تعجب دارد چرا که هواپیمایی Delta نیز همانند Qatar Airways، در سال گذشته سوئیت های کلاس تجاری جدید خود را معرفی نموده بود. همچنین مانند سال های گذشته، رتبه بندی ها به طور قابل توجهی به منطقه آسیا و اقیانوس آرام معطوف شده اند. البته با توجه به رشد گسترده حمل و نقل هوایی در این بخش از جهان، چنین نتایجی در رتبه بندی ها جای تعجب ندارد و پیش بینی می شود در دهه های آینده نیز افزایش یابد.


وب سایت AirlineRatings.com همچنین برندگان را در 12 گروه خاص به طور مجزا رده بندی کرده است که به شرح زیر می باشد.

بهترین فرست کلاس: خطوط هوایی سنگاپور به لطف سوئیت های جدید درجه یک که این شرکت هواپیمایی در سال گذشته معرفی کرد دارای بهترین first class است.

بهترین بیزینس کلاس: قطر ایرلاینز

بهترین Premium Economy: ایرنیوزیلند به لطف صندلی های بزرگ و گسترش شبکه مسیرهایش این عنوان را به دست آورد.

بهترین اکونومی: Korean Air در سال جاری جایزه بهترین خطوط هوایی را در این رده به دست آورد.

بهترین کابین خدمه: Virgin Australia امسال بر هواپیمایی سنگاپور غلبه نمود.

بهترین پذیرایی و سرو غذا: Qatar Airways در فهرست سال 2019، جایگاه Qantas را به خود اختصاص داد.

بهترین سالن ها: Qantas Airways قهرمان این دسته است.

بهترین ارائه دهنده سرگرمی در طول پرواز: خطوط هوایی امارات یکبار دیگر به عنوان یکی از پیشگامان سرگرمی در پرواز انتخاب شد.

بهترین خطوط هوایی منطقه ای: QantasLink

بهترین ایرلاین از نظر بهبود خطوط هوایی: بیشترین بهبود در خطوط هوایی Philippine Airlines انجام گرفته است.

کم هزینه ترین شرکت حمل هوایی: خطوط هوایی VietJet به سرعت در حال رشد در خارج از ویتنام است و این جایزه را برای دومین سال متوالی به دست آورده است.

بهترین خطوط هوایی از نظر  پرواز طولانی مدت: AirlineRatings.com این گروه را بر اساس منطقه ها به چند بخش تقسیم می کند: خطوط هوایی Emirates در خاور میانه، EVA Air در منطقه آسیا-اقیانوس آرام، لوفت هانزا در اروپا و خطوط هوایی Delta در آمریکا.

بهترین خطوط هوایی ارزان قیمت: این مورد نیز بر اساس منطقه تقسیم بندی شده است: Westjet در آمریکا، AirAsia/AirAsia X در منطقه آسیا-اقیانوس آرام و Wizz در اروپا.

همانند هر سیستم رده بندی دیگری، اهمیت این رتبه بندی برای مسافران بستگی به عملکرد سیستم حمل و نقل هوایی در کشور محل زندگی آنها نیز دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
1 کامنت
farshad
جالب بود یک مطلب هم میخواندم در https://www.touristgah.com/Article/684 که بهترین خطوط هوایی آسیا رو معرفی کرده بود که اون هم خیلی جالبه
نظر خودتان را ارسال کنید
0