آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

ویزای الکترونیکی چیست

16 مرداد ، 1398
ادمین رادیس پرواز
0 کامنت
تگ ها : ویزا

ویزای الکترونیکی چیست

همانطور که می دانید اگر قصد سفر به کشور خارجی را داشته باشید باید ویزای کشور مورد نظر را تهیه کنید. در واقع ویزای هر کشور اجازه نامه ای برای ورود به آن کشور محسوب می شود. البته برخی از کشورها در لیست کشورهای بدون نیاز به ویزا (روادید) قرار دارند و می توانید تنها با در اختیار داشتن پاسپورت ایران به این کشورها سفر کنید، اما برای سفر به باقی کشورها تهیه ویزای کشور مورد نظر ضرورت دارد.اما ویزای الکترونیکی چیست

تا چند سال گذشته برای تهیه ویزای هر کشور به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر می رفتید و درخواست ویزا ارائه می دادید. اما در حال حاضر ویزای الکترونیکی (E-Visa) به عنوان راه حلی سریع برای دریافت ویزا معرفی شده است. ویزای الکترونیکی با ویزایی که از سفارت تهیه می کنید هیچ تفاوتی ندارند و تنها روش سفارش این دو متفاوت است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای الکترونیکی

برای دریافت ویزای الکترونیکی مدارکی مورد نیاز است.در ادامه مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای الکترونیکی را با شما به اشتراک می گذاریم.

1)اسکن صفحه اول پاسپورت ( گذرنامه ) با کیفیت قابل قبول

2)اسکن عکس پرسنلی (اندازه عکس برای کشور های مختلف متفاوت است)

3) برنامه سفر، رزومه علمی، کاری و حرفه ای ( برای دریافت ویزا در بعضی از کشور ها مورد نیاز است)

ممکن است برای دریافت ویزای هر کشور نیاز به مدارک بیشتری داشته باشید. مدارک مورد نیاز دقیق جهت دریافت ویزای الکترونیکی هر کشور را می توانید در سایت رسمی کشور مورد نظر مشاهده کنید و یا با آژانس رادیس پرواز تماس حاصل فرمایید.

زمان صدور ویزای الکترونیکی

یکی از برتری های درخواست ویزای الکترونیکی سرعت بیشتر در انجام فرآیند آن است. معمولازمان صدور ویزای الکترونیکی 1 الی 10 روز است(برای هر کشور متفاوت است).

ویزای الکترونیکی ایران

امکان دریافت ویزای الکترونیکی ایران در حال حاضر برای حدود ۱۸۰ کشور جهان به صورت فوری امکان پذیر است. شهروندان این کشورها می توانند به محض خرید بلیط، ویزای الکترونیکی ایران را دریافت کنند. ویزای ایران به انواع مختلفی تقسیم می شود که هر کدام از این انواع ویزا، ویژگی های مخصوص به خود را دارند. ویزای گردشگری، مطبوعاتی، زیارتی، تحصیلی، درمانی، دیدار با اقوام، سرمایه گذاری و چند مورد دیگر از انواع ویزای ایران هستند.

متقاضیان دریافت ویزای ایران در سراسر جهان می توانند با استفاده ازسایت رسمی دریافت ویزای الکترونیکی ایران به راحتی برای دریافت ویزا درخواست صادر کنند و ظرف مدت ۱۰ روز برای این افراد روادید صادر می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0