آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

خوشمزه ترین غذاهای دریایی تایلند برحسب ذائقه مردم ایران

19 مرداد ، 1398
ادمین رادیس پرواز
0 کامنت
تگ ها : تایلند

ذائقه غذایی کشور های شرق آسیا تفاوت فراوانی با مردم خاورمیانه، به خصوص ایران دارد و علاوه بر این بسیاری از این غذاها از نظر شرعی برای کسانی که اعتقاد به آن دارند حرام به شمار می آید. این موضوع گاها برای گردشگران ایرانی به مشکل تبدیل می شود و بسیاری از آن ها به ناچار به رستوران های ایرانی، ایتالیایی و فست فود ها پناه می برند. رادیس پرواز در این مقاله چندین غذای دریایی تایلندی را معرفی کرده است که با میگو و ماهی پخته می شوند و علاوه بر تطابق با ذائقه غذایی مردم ایران، طعمی از یاد نرفتنی از کشور تایلند را در کامشان باقی خواهد گذاشت.

1- نودل سرخ شده با میگو و تخم مرغ 

در منوی رستوران تایلندی: Pad Thai

این غذا به یکی از به یاد ماندنی ترین وعده هایتان در تایلند تبدیل خواهد شد و البته یک غذای بین المللی به شمار می آید. شکر نخل به آن شیرینی می بخشد، تمبر هندی شیرینی آن را به ملسی می کشاند و چیلی معروف تایلندی آن را کمی تند می کند. البته پد تایلندی بدون میگو تکمیل نمی شود. گرچه با حذف میگو این غدا به یک غذای وجترین تبدیل خواهد شد.

در آخر با اضافه کردن یک تخم مرغ غذا دارای بافت و طعم می شود. در سرتاسر این کشور غذاخوری ها و رستوران های مختلفی هستند که این غدا را سرو می کنند.


2- سوپ داغ خامه ترش

در منوی رستوران تایلندی: Tom Yum Goong


TYG یکی از معروف ترین غذاها در تایلند و حتی کشورهای همسایه آن به شمار می آید. البته نوع انگلیسی آن هم وجود دارد ولی اصالت طعم و شهرت ورژن تایلندی آن را نخواهد داشت.

این غذا معمولا با میگوی طعم دار شده و مزه تند فلفل تایلندی آن شناخته می شود. ذرت کفیر یکی از مهم ترین مواد اولیه آن است که به علت کمیاب بودن در کشورهای دیگر، سرو این غذا را برای رستوران های خارج از تایلند مشکل خواهد کرد.3- کاری قرمز با آناناس و میگو

در منوی رستوران تایلندی: Gaeng Hua Sapparott Kapp Goong

کاری قرمز تایلندی ترکیبی اصیل و فوق العاده از شیرینی و تندی می باشد. این غذا به دلیل اضافه شدن آناناس های قطعه قطعه شده و میگو، ملایم تر از بیشتر سوپ های کاری قرمز است و البته از شیره نارگیل نیز در آن استفاده می شود که باعث می شود علاوه بر شیرین بودن غذا، بافت این شیرینی نیز قابل تشخیص باشد.

بهترین نوع این غذا با شکل خاصی از غذای دریایی -گاها خیار دریایی-  تهیه می شود، اما به نظر می رسد که مردم آن را با میگو ترجیح می دهند.


4- میگوی تند برشته شده

در منوی رستوران تایلندی: Thawt Man Goong

میگوی برشته شده سالم ترین غذای تایلندی به شمار نمی آید، اما مطمئنا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که می توانید در رستوران های این کشور پیدا کنید. این غذا می تواند هم به عنوان یک پیش غذای اشتها آور و هم به عنوان یک وعده اصلی سرو شود.

مواد مورد نیاز برای پخت این غذا شامل میگو، سس کاری قرمز، سبزیجات و چند نوع گیاه دارویی می باشد. معمولا سس خیار که طعمی بین ترشی و شیرینی دارد در کنار فلفل شیرین به عنوان گارنیش در کنار غذا قرار می گیرد.5-سالاد پاپایا

در منوی رستوران تایلندی: Som Tum

سالاد پاپایا یک غذای اصیل متعلق به مردم ایسان، شمالی ترین استان تایلند می باشد. همچنین یکی از خاص ترین طعم ها را در بین تمام غذاهای این کشور داشته و شامل پاپایا، سیر، سس ماهی، شکر، لیمو و عصاره تمر هندی می شود که معمولا با میگوی تنوری سرو می شود. نوع دیگری از آن با میگوی نمک سود شده قایل طبخ است. 

مطمئن باشید از سفارش این غذا پشیمان نخواهید شد.

6-میگو و سبزیجات در کاری پانانگ

در منوی رستوران تایلندی: Panang Goong

کاری پانانگ نوعی ملایم از کاری می باشد که تندی آن از کاری قرمز هم کمتر است. این غذا در بین گردشگرانی که از غذاهای تند فراری هستند، انتخاب محبوبی به شمار می آید. کاری پانانگ معمولا با میگو سرو می شود. گرچه نوعی گیاهی از آن نیز وجود دارد که با نوعی از گوشت گیاهی و یا برنج پخته و سرو می شود.

7-ماهی سرخ شده در زردچوبه

در منوی رستوران تایلندی: Pla Tod Kamin

بسیاری از غذاهای اصیل جنوب تایلند با زردچوبه مرینیت و پخته می شود. ادویه ای که هر نوع از غذا را خوشمزه می کند و ترکیب آن با این ماهی های سرخ شده فوق العاده است. برای پخت این غذا، ماهی در زردچوبه و سیر خوابانده و و در هاون کوبیده می شود و در نهایت ماهی سرخ شده خوش طعمی خواهیم داشت که کاملا برشته و رنگ طلایی مایل به قهوه ای در آمده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0