آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

چگونه سفری هیجان انگیز به کوش آداسی داشته باشیم؟

24 مرداد ، 1398
رادیس
0 کامنت

کوش آداسی واقع در ترکیه، چه برای گردشگران و چه برای ساکنین خود طیف وسیعی از تفریحات سرگرم کننده را ارائه می دهد که هر کسی در هر سنی را به خود جذب می کنند. استراحتگاه ساحلی دریای اژه یکی از این گزینه ها است که در اطراف آن هر فردی با هر سلیقه و ویژگی هایی می تواند لذّت ببرد؛ از آثار تاریخی گرفته، تا تفریحات سنتی و باب روز، و البته خانوادگی.

با رادیس پرواز همراه باشید تا خبرهای خوبی از این شهر و این که چگونه در آن خوش بگذرانید- آن هم بدون این که جیبتان خالی شود- به اطلاعتان برسانیم!

جاذبه های تاریخی کوش آداسی

بی شک کوش آداسی در دنیا به دلیل قرارگیری شهر تاریخی اِفِسوس در نزدیکی اش شناخته می شود. این شهرباستانی در همسایگی شهر سلجوق قرار دارد ولی با توجه به عقبه تاریخی آن ( که در همسایگی دریای اژه قرار داشت و خط ساحلی 8 کیلومتر عقب نشینی کرد) و کشتی هایی که در بندرگاه های ساحلی اژه لنگر می اندازند،  به نوعی کوش آداسی شهر میزبان برای بازدیدکنندگان آن به شمار می آید. هم اکنون کشتی های  زیادی از کشورهایی نظیر یونان و قبرس مسیر دریایی کوتاهی را به نیت تور یک روزه افسوس طی می کنند. این مکان قطعا اولّین اولویت مسافران این شهر به حساب می آید. آمفی تئاتر زیبای آن، ساخته شده به سبک کولیسئوم، خانه های رومی قدیمی، کتابخانه سلسوس و معابدی که هر ثانیه دیدن آن ها در این شهر بی همتای تاریخی نعمتی به شمار می آید. اما پس از آن چه کار کنیم؟

گشتی در دهکده سیرینس بزنید و نوشیدنی هایشان را تست کنید

به روی دامنه تپه های سبز سلجوق بنشینید و از اکسیژن آن جا لذت ببرید. دهکده سیرینس در حاشیه آن ها قرار دارد و به سبب عصاره گیری روغن زیتون و ساخت نوشیدنی های میوه ای دست سازشان در جهان معروف و شناخته شده است. محلی های سلجوق همیشه نوشیدنی هایی برای تست به شما ارائه می دهند. میوه های استفاده شده در ساخت این نوشیدنی ها از باغ های میوه خود دهکده چیده می شوند و تمام فرآیند ساخت آن ها، با شیوه و قلق خاصی که در بین اهالی این دهکده سینه به سینه نقل گشته است، به صورت دست ساز انجام می گیرد. سیرینس همچنین مکان مناسبی برای گشت و گذار به قصد کشف رازهای این دهکده می باشد. دهکده ای که توسط برده های آزاد شده از افسوس بنا شد.

در خانه ویرجین ماری، آرامش معنوی را تجربه کنید

دوشیزه ماری در افسوس زندگی می کرد؛ قبل از این که برای آخرین سال های زندگی اش در تپه های مجاور شهر خانه ای بسازد و تا لحظه مرگش به عبادت بپردازد. این خانه محقر که توسط کلیسای کاتولیک اداره می شود سالانه میزبان هزاران زائر و بازدید کننده از سرتاسر جهان می باشد، جایی که هم مسیحیان و هم مسلمانان احترام زیادی برای آن قائل هستند.در این خانه چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد، اما نمادی مقدس برای بازدید کنندگان به شمار می آید.

با کمال خشوع وارد این مکان شوید، از سه چشمه خوش شانسی آب بنوشید و لحظاتی آرام و معنوی را در آن تجربه کنید.

به جستجو در شهر سلجوق بپردازید

حتی با وجود این که افسوس - یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ترکیه - در این شهر قرار دارد، بسیاری از گردشگران تنها به دیدن شهر تاریخی بسنده می کنند و زمانی برای گردش در خود سلجوق و مشاهده دیگر جاذبه ها و آثار تاریخی آن اختصاص نمی دهند. جایی که معبد آرتمیس، یکی از عجایب هفت گانه دنیای باستان و البته کلیسا/باسیلیکای سنت جان - که محل دفن یوحنا حواری شناخته شده مسیح مصلوب می باشد - در آن قرار دارند. بازدید کنندگان این کلیسا می گویند که حتی قدم زدن در آن حس مقدس و آرامش خاصی به آن ها القا می کرده است. موزه افسوس در این شهر حاوی مقادیر زیادی از اشیاء عتیقه و آثار هنری کهن کشف شده در شهرباستانی بوده و علاوه بر همه این ها می توانید در شهر قدم بزنیدو ازجذابیت های کوچکش مثل قنات های آب سنگی و کافه رستوران های سنتی لذت ببرید.

به پارک ملّی و منطقه حفاظت شده دیلک بروید

بعد از تجربیات سنتی تان از سیرینس و سلجوق، عزیمت به شبه جزیره دیلک که منطقه ای حفاظت شده بوده و یک پارک ملی به شمار می آید، می تواند تبدیل به جذاب ترین پیک نیک عمرتان شود. پارکی که خانه گرازهای وحشی و تلالو تلرانس رنگ های مختفی از گیاهان و حیوانات می باشد. دیلک در بین ساکنین محلی کوش آداسی نیز بسیار محبوب می باشد. جایی که خانواده های ترک تعطیلات آخر هفته را در آن جا کمپ زده و نفسی تازه می کنند. پس از گردش در بین درختان و بوته ها، در غار زئوس توقفی داشته باشید و نفسی تازه کنید، سپس دل را به دریا زده و در راه و بیراهه های آن به دنبال ساحل بگردید، وقتی به ساحل رسیدید آفتاب را لمس کنید و خود را بای غروب دل انگیز دریای اژه آماده کنید.

پارک های آبی کوش آداسی را تجربه کنید

از ماه می تا اکتبر - گردشگرپذیر ترین ماه های سال کوش آداسی - دروازه های این شهر به روی یک تابستان جذاب و پر از خوش گذرانی باز می شود. آکوا فانتزی و آدا لند دو پارک آبی مهم کوش آداسی هستند که سهم بزرگی از این تجارت بهره مند می شوند. آکوا فانتزی (دارای بزرگترین و طولانی ترین سرسره های آبی) هم بین بزرگسالان و هم بین کودکان محبوب است و مکان مناسبی برای خانواده ها به شمار می آید. در حالی که آدا لند دارای تمی ساحلی-استوایی بوده و در آن فعالیت هایی مثل ترامپولین، لیزی ریور و دنس پارتی زیر باران انجام می گیرد که در بین نسل جوان بسیار محبوب می باشد.

غواصی و آب بازی کنید!

علاقه مندان به غواصی عاشق چهره کوش آداسی از زیر آب خواهند شد. تازه کاران می توانند تجربه آزمایشی کوچکی از غواصی داشته باشند و این شیرجه زیر آبی انگیزه ای شود تا برای گواهینامه PADI اقدام کنند؛ در حالی که آن دسته از غواصانی که گواهینامه و تجربه این کار را بسیار دارند، ترجیح می دهند به جستجو در هواپیماهای زیر آب فرو رفته و کشتی های غرق شده بپردازند. اما اگر روی آب را به زیر آن ترجیح می دهید، قایق های پارویی آرام رویی وجود دارند که با سوار شدن آن ها می توانید سفر دریایی کوتاه و آرامی را تجربه کنید. در سمت دیگر ساحل لیدیز برای شنا، حمام آفتاب و ورزش های آبی مثل جت اسکی و پدال مناسب است.

به جزیره کبوتر بروید

شهر کوش آداسی به جز جاذبه های تاریخی سلجوق و در خود شهر، دو جاذبه شناخته شده دارد. در بین این دو، جزیره کبوتر در نزدیکی خط ساحلی اژه برجسته تر از اولی بوده و در اصل نام گذاری این شهر (کوش آداسی به معنی جزیره پرنده) نیز بر اساس نام همین جزیره می باشد. در سمت دیگر، کاروانسرای قرن هفدهمی آنورمهمت پاشا در بندرجدید قرار دارد. حیاطی قدیمی محاط با دیوارهای بلند و دو طبقه اطاق که در زمان های گذشته یک مرکز تجاری قدیمی و پر رفت و آمد بوده و هم اکنون به یک بوتیک هتل (هتل نقلی) تبدیل شده است. در مسیر خروج از این کاروانسرا به خیابان قدیمی سنگفرشی بر می خوریم که دارای مساجد تاریخی، غذاخوری های سنتی و حمام های عمومی سنتی ترکی می باشد که گشت و گذار در آن ها راه مناسبی برای گذران روز می باشد.

کشتی سواری به سمت ساموس (با ویزای یونان!)

در نهایت، اگر می خواهید سفر خود به ترکیه را با کمی یونان قاطی کنید، بلیط کشتی های تابستانی جزیره ساموس که روزانه حرکت می کنند را خریده و سوار شوید. این جزیره کوچک که از زیباترین جزایر یونان است تنها 1 کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارد. وقتی پیاده شدید، به جستجو در کلیساها بپردازید، زندگی ماهیگیران یونانی را از نزدیک ببینید و فراموش نکنید که غذاها و نوشیدنی های سنتی یونانی را بچشید.

کوش آداسی یک مسیر گردشگری محبوب در بین گردشگران علاقه مند به ترکیه می باشد. آب و هوای دلچسب، سواحل زیبای دریای اژه و آثار تاریخی شگفت انگیز آن، همه وهمه کمک به خلق خاطراتی فراموش ناشدنی می کنند.

رادیس پرواز تورهایی با قیمت مناسب و تل های درجه یک به شما عزیزان پیشنهاد می نماید که در لینک زیر، می توانید آن ها را مطالعه و درصورت دلخواست، با ما تماس بگیرید.

تورهای کوش آداسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0