آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

مراحل دریافت پاسپورت

03 بهمن ، 1398
رادیس پرواز
0 کامنت

مراحل دریافت پاسپورت

برای دریافت گذرنامه ابتدا باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید سپس به پلیس +10 مراجعه نمایید و پس از انجام مراحل و پرداخت هزینه منتظر دریافت پاسپورت خود باشید.با ما همراه باشید تا تمامی جزئیات مراحل دریافت پاسپورت را در ادامه برای شما بازگو کنیم.

مدارک لازم جهت تعویض گذرنامه دانشجویی

مدارک لازم جهت تعویض گذرنامه دانشجویی علاوه بر موارد ذکر شده، به شرح ذیل مى‌باشد

1ـ اصل ریز نمرات از شروع تحصیل تاکنون با مهر برجسته دانشگاه

2ـ برگ اشتغال به تحصیل از دفتر مشاور دانشجویان خارجى دانشگاه.

3ـ تکمیل فرم شماره 54 (در خواست‌نامه تسهیلات دانشجوئى) به همراه یک قطعه عکس

4ـ تصویر مدرک مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه عمومى(معافیت تحصیلى، کارت پایان خدمت، کارت معافیت دائم و غیره) 

5-دانشجویان واجد شرایط بر طبق ضوابط وزارتخانه‌هاى علوم، تحقیقات و فناورى یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکى از پرداخت هزینه گذرنامه معاف مى‌باشند.

مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت

قبل از مراجعه به مراکز دریافت پاسپورت یک سری مدارک را باید اماده کنید و همراه خود ببرید.در ادامه مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت را برای شما شرح میدهیم.

1-اصل مدارک شناسایی ( کارت ملی + شناسنامه ) و یا برگه تعویض این مدارک

2-اصل آخرین گذرنامه

3-عکس بیومتریک، (آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و ریش به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد و خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی مشخص باشد)

4-اجازه قانونی و محضری افرادی که سن آنها زیر 18 سال می باشد از پدر و یا قیم قانونی آنها

5-افرادی که سن آنها بالای 15 سال می باشد، باید ضمن حضور در دفتر شناسنامه عکسدار همراه خود داشته باشند.

6-افرادی که سن آنها زیر 15 سال می باشد،باید ضمن حضور در دفتر گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکسدار همراه خود داشته باشند.

7-افرادی که سن آنها زیر 6 سال می باشد، باید در دفتر حاضر شده و  یک قطعه عکس همراه خود داشته باشند.

8-افراد نظامی بازنشست که 5 سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است باید نامه از حفا یگان مربوطه همراه خود داشته باشند.

9-افراد نظامی بازنشست که 5 سال از بازنشستگی آنها می گذرد باید اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان همراه خود داشته باشند.

10-افراد نظامی شاغل باید نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارائه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه دهند.

مدارک جداگانه مربوط به بانوان

1-اجازه قانونی و محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر الزامی می باشد و باید همراه خود داشته باشند.
2-بانوان مقیم خارج از ایران در صورتی که همسر خارجی اختیار نموده باشد نیازی به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.
3-بانوانی که همسر آنها فوت نموده، باید اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه می بایست اصل طلاق نامه را ارائه نمایند.

مدارک جداگانه مربوط به آقایان

ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین
کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.
 بالای 50 سال احتیاج به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.
دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می بایست از محل تحصیل خود گواهی اشتغال به تحصیل دریافت نموده و همراه خود داشته باشند.

پیدا کردن نزدیکترین پلیس +10

برای پیدا کردن نزدیک ترین پلیس +10 شما می توانید به سایت اینترنتی epolice.ir بروید. در بخش تماس با ما، امکان جست وجوی نزدیک ترین دفتر به شما وجود دارد.آن را پیدا کنید و با تمامی مدارک مندرج در بالا به این دفاتر مراجعه فرمایید و فرم های لازم را پر کرده هزینه هارا در آنجا پرداخت نمایید.

پرداخت هزینه پاسپورت

هزینه ها عموما همه ساله تغییر می‌کنه بخشی از هزینه ها مربوط به عوارض نیروی انتظامی و شهرداری و بخشی هم مربوط به خود هزینه دفاتر پلیس +10 و هزینه های پستی و … است. نکته اساسی در پرداخت هزینه پاسپورت این است که بخش واریزی به حساب شهرداری و نیروی انتظامی را به هیچ وجه نباید از طریق اینترنت یا عابر بانک پرداخت کنید یا باید مستقیم به بانک ملی بروید و فیش بگیرید و با اینکه از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس +10 اقدام کنید.

در انتظار پست بمانید!

تموم شد! و حالا باید منتظر پست شدن پاسپورتتون به نشانی ای که اعلام کرده اید باشید. حدود 1 هفته زمان میبره تا گذرنامه به شما تحویل داده شود. البته ممکن است این زمان به دلیل مراجعه پستچی و نبودن شما در نشانی ارائه شده بیشتر هم بشود. در ضمن ممکن است که استعلام هایی که اداره گذرنامه برای شما می گیرد هم با مشکل مواجه شود که این مشکلات به شما اطلاع داده خواهد شد. این نکته را هم یادتان باشد که همه افراد بالای 6 سال برای گرفتن گذرنامه باید به دفاتر پلیس +10 بروند و در پایان کار، رسیدی دریافت کنند. این رسید را باید در زمان آمدن پستچی، به او تحویل دهید تا گذرنامه را تحویل بگیرید.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0