آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

چگونه پروازی امن و آرام تجربه کنیم؟

13 شهریور ، 1398
رادیس
1 کامنت
تگ ها : پرواز

رادیس پرواز- امنیت در حین پرواز، اولویت مهمی برای هر شخص، در حین سفر است. خطوط هواپیمایی و فرودگاه ها دارای اقسام گسترده ای از ملزومات و امکانات به منظور تامین امنیت و آسایش مسافرین در هواپیما هستند؛ در نتیجه مطمئن شوید که به تمام این ملزومات پایبند بمانید.

با وجودی که سفر هوایی یکی از امن ترین راه های حمل و نقل است، ممکن است شما در حال پرواز دچار استرس شوید. خوشبختانه، راه های زیادی برای رفع نگرانی های شما وجود دارد. لذا اطمینان حاصل کنید که هر چه از طرف خودتان لازم است انجام می دهید تا پرواز امنی داشته باشید. 

آماده شدن برای پرواز

1-کیف کوچکی برای لوازم ضروری درست کنید.

یک کیف کوچک که بتوانید آن را به بدنتان وصل کنید انتخاب کنید. مثل کیف هایی که به جلوی بدن وصل می شوند. این کار باعث می شود در صورت نیاز به هر کدام از لوازم ضروری، بجای گشتن در کیف ها و چمدان ها، به آسانی آن ها را پیدا کنید.

وسایلی که ملزومات کیف کوچک سفری شما هستند عموما باید شامل این موارد باشند:

-        پاسپورت ها و مدارک شناسایی

-        پول نقد، کارت  های اعتباری و/یا تراول چک ها

-        اطلاعات تماس اضطراری

-        داروهایی که باید روزانه مصرف کنید

2-از هارد وسائل الکترونیکی خود بک آپ بگیرید.

از حافظه و اطلاعاات تلفن همراه، لپ تاپ و دیگر وسایل الکترونیکی که همراه خود به سفر می آورید، بک آپ تهیه کنید. در نتیجه هر اتفاقی که برای وسایل شما بیفتد، همه اطلاعات موجود در آن ها تا بازگشتتان به خانه امن خواهد ماند. اگر وسائل شما دارای تنظیمات “Find My Device” هستند، آن را در طول سفر خود روشن کنید.

3-روی تمام بارها و چمدان هایتان اتیکت بچسبانید.

مطمئن شوید که نام و اطلاعات تماستان بر روی تمام کیف هایتان الصاق شده باشد. اگر نمی خواهید هیچکدام از اطلاعات شخصی تان در معرض دید کسی باشد، یک آدرس ایمیل ساخته و آن را روی وسایلتان نصب کنید.

نکته: اگر می خواهید ساک شما به راحتی در میان چمدان های مسافران قابل تشخیص باشد، از یک نشانگر قابل تشخیص مانند برچسب های بزرگ حروف انگلیسی یا روبان های رنگی بلند استفاده کنید.

4-لباس و کفش راحت بپوشید.

راحتی شما در طول پرواز می تواند استرستان در حین سفر با هواپیما را کاهش دهد. لباس هایی که می پوشید، بخش مهمی از این آسایش و البته امنیت شما در طول پرواز را تعیین می کنند.

-        لباس هایی بپوشید که سرعت حرکت شما را پایین نیاورند. (در آن ها راحت باشید). از لباس های تنک یا محدودکننده که دامنه حرکت شما را کم می کنند استفاده نکنید.

-        از شلوار به جای شلوارک استفاده کنید. در صورت بروز حادثه و نیاز به تخلیه، شلوار از سوختگی پاهایتان محافظت می کند. در ضمن بر اثر ساعت های طولانی نشستن بر روی صندلی، شلوار مانع عرق سوز شدن پاهایتان می شود.

-        از پوشیدن کفش های پاشنه بلند، جلوباز یا صندل خودداری کنید. کفش های راحتی بهترین انتخاب برای سفر هستند. چرا که قابل وفق با هر شرایطی هستند. کفش های پاشنه بلند یا صندل در هنگام بروز حادثه باید از پا خارج شوند، که این موضوع پاهایتان را آسیب پذیر خواهد کرد.

-        جواهرات خود را در یک کیف امن مخفی کرده و یا در خانه بگذارید. به نمایش گذاشتن اشیا قیمتی ممکن است توجه سارقان و افراد نادرست را جلب کند و توصیه نمی شود.

5-اقدامات لازم به منظور غلبه بر ترس از پرواز را انجام دهید.

افرادی که از تجربه پرواز واهمه دارند، در مدت زمان انتظار پرواز اضطراب بیشتری را متحمل می شوند. برای مبارزه با نگرانی خود، زمانی را به یادگیری چگونگی عملکرد هواپیما، مقتضیات امنیت در سفر، دلایل تکانش هواپیما و غیره اختصاص دهید. همچنین می توانید تکنیک های مختلفی را در جهت کاهش عصبیت خود انجام دهید. مانند:

-        نفس عمیق

-        مدیتیشن ذهنی

-        پرت کردن حواس خود به موسیقی، کتاب، مجله یا چیزهای دیگر

پیروی از پروتکل ایمنی در طول پرواز

1-اطلاعات ایمنی سفر را مرور کنید.

اطلاعات کارت ایمنی پرواز را که در جیب صندلی جلویی شما قرار دارد بخوانید. حین زمانی که منتظر پرواز هستید، تایم مناسبی برای این کار دارید. کارت ایمنی پرواز درباره تمام موقعیت های اضطراری پرواز، راهنمای قدم به قدم مشخص کرده است. برای مسافرینی که نیازهای ویژه ای دارند، دستورالعمل هایی به اقتضای شرایطشان نوشته شده است.

2-به توصیه های ایمنی پرواز توجه کنید.

قبل از آماده شدن هواپیما برای پرواز، میهمانداران توضیحاتی راجع به ایمنی پرواز ارائه کرده و اطلاعات کارت امنیتی پرواز را بررسی می کنند. آن ها همچنین نحوه استفاده از ماسک های اکسیژن و دستگاه های شناور را آموزش داده و مسیر درب های اضطراری را به مسافرین نشان می دهند.

3-مسئولیت مسافران ردیف خروج را یاد بگیرید.

در صورتی که متوجه شدید در ردیف خروج اضطراری نشسته اید، همه دستورالعمل های مربوط به اتفاقات منجر به خروج اضطراری را مطالعه کنید. اگر سوالی درباره شرح وظایفات به عنوان مسافر ردیف خروج به ذهنتان خطور کرد، درباره پرسیدن آن از پرسنل پرواز تردید نکنید.

-        روش های خروج از مسیر اضطراری در جلسه توضیحی پرواز مورد بحث قرار می گیرند.

4- از تمام دستورالعمل های پرواز پیروی کنید.

حین پرواز، میهمانداران پرواز و کاپیتان هواپیما در صورت لزوم با شما صحبت هایی را درمیان می گذارند.  این صحبت ها گاها شامل هشدارهایی درمورد راه رفتن در کابین، ایمنی، سفت شدن کمربند ایمنی و در زمان تکان های هواپیما است. در طول مدت پروازتان از تمام این دستورالعمل ها پیروی کرده و در صورت بروز هرگونه سؤال، آن را از میهمانداران بپرسید.

-        از سفت بسته شدن چمدان های خود اطمینان حاصل کنید.

-        در زمان هایی که از شما خواسته می شود تلفن همراه و گجت های الکترونیکی خود را خاموش کنید و تنها در زمان های اجازه داده شده از میز تاشوی صندلی جلویی خود استفاده یا تکیه گاه صندلی خود را بخوابانید.

5-در حین تکان های شدید آرامش خود را حفظ کنید.

تمام افرادی که با هواپیما زیاد سفر می کنند، تکان های شدید را حداقل یک بار تجربه کرده اند. با وجودی که این موضوع باعث ایجاد حس ناراحتی در افراد می شود، یک اتفاق متداول است که خدمه پرواز برای مدیریت این شرایط آموزش دیده اند. اگر حفظ آرامش برای شما در این موقعیت سخت است، سعی کنید که چشم هایتان را بسته و با هدفون به موزیک گوش کنید. تا زمانی که لرزش هواپیما به پایان برسد.

6-قبل و در حین پرواز از شرب نوشیدنی های الکلی و توهم زا پرهیز کنید.

در هنگام ورود به فرودگاه های خارجی و سوار شدن به پروازهایشان، ممکن است مایل به نوشیدن کوکتل ها و مشروبات الکلی شوید که بهترین کار در این مواقع پرهیز کلی از الکل است. در مورد نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه نیز بعضا ترجیح به ننوشیدن آن ها است. چرا که الکل نه تنها آب بدن را کاهش می دهد، بلکه قدرت تشخیص و سرعت عکس العمل هایتان را نیز پایین می آورد. در موارد اضطراری که ممکن است در پرواز رخ دهد، هشیار بودن بهترین حالت یک انسان است.

برخورد با موارد اورژانسی

1-ابتدا از خود محافظت و سپس به کمک دیگران بروید.

اگر نیاز به استفاده از ماسک اکسیژن پیدا کردید، مال خودتان را قبل از کمک به همراهان پرواز یا دیگر مسافرین نصب کنید؛ همینطور جلیقه نجات خودتان را زودتر از جلیقه نجات دیگران پیدا کرده و بپوشید. حتی اگر با فرزندان خردسالتان در هواپیما هستید همین رویه را انجام دهید. شما در صورتی که امنیت خودتان را تصمین نکنید، کاری در جهت حفظ امنیت سایرین هم نخواهید توانست انجام دهید.

اخطار: از بادکردن جلیقه خود در داخل هواپیما خودداری کرده و پس از خروج آن را فعال کنید.

2-در جهت دفع اثر ضربات در هنگام فرود اضطراری یا بروز حادثه، چمباتمه زده، خود را جمع کنید.

اگر هر اتفاقی منجر به سقوط یا فرود اضطراری رخ داد، میزتاشوی جلوی صندلی خود را جمع کنید و صندلی را از حالت سیت بک به حالت عادی برگردانید. بدنتان را به زانوهایتان تکیه دهید و با دستانتان سر خود را بپوشانید. سعی کنید زانوی خود را تا جایی که می توانید از صندلی جلویی فاصله دهید.

3-در صورتی که چاره دیگری وجود نداشت، از هواپیما خارج شوید.

در مواردی نادر، ممکن است شما محبور خواهید بود از یک هواپیمای در حال سقوط یا انفجارخارج شوید. در این مواقع، لازم است که از سرسره های خروج اضطراری استفاده کنید. دست هایتان را به شکل صلیب جلوی سینه تان قرار دهید، یک گام به جلو برداشته و به پایین بپرید.

-        همه ملحقات و وسایلتان را داخل هواپیما رها کنید و وقتتان را برای یدا کردن چمدان خود تلف نکنید.

نکات:

-        حواستان به اطراف خود باشد. فرودگاه ها مکان هایی شلوغ با ورود و خروج صدها نفر در هر لحظه هستند. این شلوغی، شرایطی ایده آل برای دزدان و جیب بر ها فراهم می کند. همیشه یک چشمتان به وسایلتان بوده و هیچکدام از کیف هایتان را بدون مراقبت رها نکنید.

-        درباره جزئیات سفر خود با غریبه ها صحبت نکنید. این اطلاعات شخصی می تواند شامل چنین مواردی باشند: شماره پرواز، مقصد، محل اقامت، نحوه سفر زمینی بعد از پرواز، برنامه کاری یا تعطیلات و پرواز برگشت.

-        در شب حواستان بیشتر جمع باشد. سعی کنید در مکان های پر رفت و آمد و نزدیک کارمندان فرودگاه بمانید. در صورت امکان، کل مدت انتظار پرواز خود را در کافی شاپ یا رستوران فرودگاه بگذرانید.

منبع: WikiHow

ترجمه: رادیس پرواز

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
1 کامنت
edifferse
https://vslevitrav.com/ - price of levitra in canada
نظر خودتان را ارسال کنید
0