آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

راهنمای پارک های آبی دبی

17 شهریور ، 1398
رادیس پرواز
0 کامنت

راهنمای گردشگری پارک های آبی دبی

با وجود اینکه دبی از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی است، عموماً این پارک های آبی آن هستند که باعث می شوند گردشگران این شهر، تمایل به بازگشت های دوباره و چندباره به آن داشته باشند. این پارک ها در تمام سال فعالیت می کنند و همواره برای هر نوعی از افراد، چیزی جدید برای عرضه دارند. از سرسره ها و چاله های فضایی آدرنالین منفجر کن! برای هیجان طلب ها گرفته تا سواحل بتنی و لانژ های ساحلی برای آن دسته از کسانی که دوست دارند همه چیز را آرام تر تجربه کنند. در این مقاله که رادیس پرواز برای شما تهیه و ترجمه نموده است، بهترین پارک های آبی  دبی، معرفی شده اند.

پارک آبی سرزمین لِگوها/ Legoland Waterpark

ویژگی بارز: تفریحات گروهی

برتری نسبت به سایرین: متفاوت بودن ایده و سرسره های آبی و وسایل بازی جدید

پارک آبی لگولند، در میان تمام پارک های آبی دبی بیشترین شادی و تفریح را در خود جای داده است. بیشتر سرسره ها و سوارشو های این  پارک آبی، این قابلیت را دارند که کودکان را به صورت  دوتایی و چند تایی سوار کنند  و بسیاری دیگر از تفریحات آن هم گروهی هستند. برای کودکان نوپا و کوچک تر، تنها سرسره ها در دسترس اند امّا کودکان بزرگتر اگر بخواهند می توانند تفریحاتی مانند سقوط آزاد و سیاه چاله فضایی را هم تجربه کنند! علاوه بر این قسمتی به نام قایق سازی وجود دارد که کودکان می توانند با استفاده از لگو، هر نوع قایقی که می توان ساخت را بسازند و به این وسیله، هو ش و استعداد خود را به چالش بکشند. وقتی که قایق آماده شد، آن را به آب بیندازند و امکان استفاده از آن را آزمایش کنند. این لگوها بزرگ و نرم هستند و امکان حرکت کردن قایق در آب، از حرکت نکردن آن بیشتر است. لگولند برای خانواده هایی که کودک زیر 12 سال دارند بسیار مناسب است و تجربه ای فراموش نشدنی در آن ها به جای می گذارد.

آدرس:روبروی نخل جبل علی،  بزرگراه شیخ زائد، مجموعه پارک ها و استراحتگاه های دبی موقعیت روی نقشه تلفن: +971 4 820 3123

آکواونچر / Aquaventure

ویژگی: بزرگترین پارک آبی دبی

برتری نسبت به سایرین: ماجراجویی های گسترده

آکواونچر  واقع در استراحتگاه ساحلی Atlantis The Palm Resort، بزرگ ترین پارک آبی دبی بوده و می توان ادعا کرد که سرسره ها و سواری های هیچ پارک آبی در دنیا این چنان در انسان ترشح آدرنالین و هیجان نمی کند. این پارک آبی که در جزیره معروف و دست ساز نخل جمیرا قرار دارد، شامل دو برج به نام های پوزایدون و نپتون می شود که این دو برج توسط یک رودخانه مواج بزرگ به هم متصل می شوند. برای افرادی که علاقه زیادی به تفریحات هیجانی دارند، این پارک گزینه هایی آدرنالین منفجرکن درنظر گرفته است! وحشتناک ترین آن ها انتقام پوزایدون و شیرجه ایمان هستند. اولی قبل از باز شدن درب تله، سوار شدگان را به درون یک لوله عمودی برده و آن ها را به سمت زمین می کشد؛ دومی فقط یک چاله باز و عمودی ست که تنها کسانی که دل و جرأت زیاد و مخصوصا عضلات شکمی قوی داشته باشند شجاعت پریدن در آن را دارند.

آدرس:نخل جمیرا، جاده هلالی، نخل آتلانتیس  موقعیت روی نقشه  تلفن:+971 4 426 2000

وایلد وادی/Wild Wadi

ویژگی: کلاسیک بودن

برتری نسبت به سایرین: هیجان های منحصر به فرد

قدیمی ترین و اصیل ترین پارک آبی دبی، از سال 1999 شروع به کار کرده و گردشگران و مردم محلی زیادی را از سال 1999 به خود کشانده است. باور این که این پارک بیش از 15 سال دوام آورده کمی سخت است، ولیی با این وجود، سرسره ها مستمراً بازسازی و تعوض شده و پارک همیشه باطراوت و جدید به نظر می آید. تمام این 30 سرسره ای که در این پارک آبی وجود دارند در اطراف قسمت نام گرفته به اسم  و نماد جوها، شخصیت داستان های افسانه ای عربی ساخته و قرار داده شده اند. وایلد وادی دارای انواع گستره ای از  امکانات تفریحی است. از جمله آن ها قایق سواری در طول رودخانه مواج، سرسره بازی، سواری های غول خفه کن تورنادوی خشم، و وایپ اوت، جایی که بیش از 7 تن آب در ثانیه با ساختار و شکل ویژه ای پرتاب شده و امواج درخشنده ای تولید می کند. و در نهایت، گل سرسبد این وسائل بازی، سرسره جمیرا سکیرا با 120 متر طول، 30 متر ارتفاع و سرعتی بیش از 80 کیلومتر بر ساعت است. اگر پارک های آبی آمریکا را در نظر نگیریم، این سرسره بزرگترین سرسره آبی جهان است.

آدرس:بزرگراه جمیرا، روبروی جاده ساحلی جمیرا موقعیت روی نقشه تلفن: +971 4 348 4444

پد آبی شلپ شولوپ / Splash Pad

ویژگی: تفریح ساحلی

برتری نسبت به سایرین: منساب برای کودکان نوپا و کوچک

اسپلش پد در مارینای دبی و در کنار ساحل قرار گرفته و یک محوطه آب بازی برای کودکان 1 تا 12 ساله  به شمار می آید. کوچک تر ها می توانند در کنار آب پاش ها و فواره ها آب بازی کنند و از سر و کله همدگیر بالا بروند و خودشان را حسابی خیس کنند. یک سطل بزرگ آب هم وجود دارد که  با پر شدن، سر آن کسی که زیر آن قرار گرفته خالی می شود و حسابی دل آدم را خالی می کند. این مرکز دارای پرسنل حرفه ای و سرویس مراقبت از کودکان است و والدین این بچه ها می توانند عقب نشسته و استراحت کنند.

بعد از بازی در این آب بازی کده، و در حوالی آن سرگرمی های زیادی برای گذران زمان خانواده وجود دارند، خودتان را خشک کنید و به یکی از رستوران های پرشمار آن جا بروید، در فروشگاه های ساحلی چرخی بزنید و یا حتی در سینماهای Reel، به تماشای فیلم بنشینید.

آدرس: اقامتگاه ساحلی جمیرا، لب ساحل موقعیت روی نقشه   تلفن: +971 4 276 6915

آکوافان / Aqua Fun

ویژگی: پارک بادی بودن

برتری نسبت به سایرین: چالش های جدید

به آکوا فان بیاید و از تلألو آفتاب ساحلی نهایت استفاده را ببرید و با چالش های عجیب و غریب این پارک آبی دست و پنجه نرم کنید. بازی هایی که قبلتر فقط در برنامه های تلویزیونی دیده بودید. بزرگترین پارک آبی منطقه، درست در حاشیه ساحل جمیرا قرار گرفته و محوطه ای به مساحت 2700 متر مربع را اشغال می کند. در این پارک بادی شناور 74 بازی برای انجام دادن وجود دارد.

بارز ترین ویژگی این پارک  که آن را  به یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل کرده، این است که وقتی از بالا به آکوافان نگاه کنیم کلمه انگلیسی دبی Dubaiرا به رنگ صورتی و آبی  و در مقیاسی بزرگ می بینیم. از دیگر ویژگی های ان پارک آبی این است که در تمام طول سال باز بوده و دارای برخی از طولانی ترین و مرتفع ترین سرسره های بادی جهان است که در کنار آن سرگرمی های دیگری از جمله رمپاها، مراحل قدمگاه های آبی و پرشگاه های فراوان قرار دارد. فقط مراقب مانکی بار (نردبان افقی میله ای)  که بسیار چالش برانگیزند باشید.

آدرس: روبروی اقامتگاه ساحلی جمیرا، لب ساحل موقعیت روی نقشه

پارک آبی لاگونا / Laguna WaterPark

ویژگی:سرسره و لیزبازی

برتری نسبت به سایرین: هیجانات جدید

مجموعه La Mer، با تم دریایی و  گستره ی وسیع  جاذبه های نادر و کمیاب و جذابیت های ساحلی متنوعی که در خود گنجانده، در برنامه سفر هر گردشگری که به دبی سفر می کند جای دارد. نادیده های زیادی در این سری جاذبه ها وجود دارد اما بارز ترین آن ها پارک آبی لاگونا، متعلق به این برند می باشد.

واتر پارک لاگونا به عنوان جالب ترین مقصد ساحلی دبی، یک پارک ساحلی بزرگ با سواری های افسانه ای و سرسره های هیجان انگیز است. افراد هیجان طلب و در پی خوشی در هر سنی می توانند چیزی در این پارک پیدا کنندکه عاشقش شوند، از سرسره های وحشتناک  گرفته تا بازیگاه کودکان، ورودخانه مواج.

آدرس: جمیرای 1، لامر موقعیت روی نقشه تلفن: +971 4 317 3999

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0