آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

اتاق های دابل، توئین، کینگ و غیره چه تفاوتی با هم دارند؟

27 شهریور ، 1398
رادیس پرواز
0 کامنت
تگ ها : هتل

۱) Single

اتاق سینگل دارای یک تخت و برای یک نفر در نظر گرفته شده است.

۲) Double

اتاق دابل برای دو نفر اختصاص داده شده و دارای یک تخت دو نفره می باشد.

۳) Triple

این اتاق برای ۳ نفر طراحی شده است، اتاق تریپل دارای یک تخت دونفره و یک تخت تک نفره می باشد.

۴) Quad

اتاقی  ۴ تخت که برای ۴ نفر در نظر گرفته شده است. گاها تخت ها دو تا دو تا به هم وصل شده و اتاق کواد تبدیل به اتاق دابل دابل می شود.

۵) Queen

اتاقی با یک تخت سایز بزرگ ( یک‌و‌نیم نفره) است که یک نفر و یا با افزودن تخت اضافه یا تخت کودک چند نفر میتوانند در آن اقامت داشته باشند. 

۶) King

اتاقی با تخت سایز بزرگ ( ۲ نفره ۱۶۰ تا ۱۸۰ سانتی متر) است که با وجود دو نفره بودن تخت، برای یک نفر طراحی شده است.

۷) Twin

اتاقی با دو تخت یک نفره به صورت جداگانه یک یا دو نفر می‌توانند در آن اقامت داشته باشند.

۸) Hollywood Twin Room

اقامت دو نفر در این اتاق ممکن است زیرا دو تخت یک نفره به صورت جداگنه با یک تخته به هم متصل شده است. معمولا هتل هایی با درجه کیفی پایین این گونه تخت ها در اتاق های خود قرار میدهند که حتی زوجین هم میتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. 

۹) Double-double

اتاقی با دوتخت Double و یا حتی Queen که ۴نفر میتوانند از ۲ تخت یکنفره به صورت مجزا و یک تخت دونفره استفاده کنند. 

۱۰) Studio

آشپزخانه، اتاق خواب با تخت تاشو، سرویس بهداشتی همگی در این اتاق وجود دارد و به گونه ای شبیه یک سوئیت کوچک است.

۱۱) Suite / Executive Suite

اتاق نشیمن یا سالنی که با یک یا چند اتاق خواب بهم مرتبط شده است.(یک اتاق با دو یا تعداد بیشتری اتاق خواب و یک سال پذیرایی مجزا) می باشد. که البته از استودیو روم بزرگ تر است.

۱۲) Mini Suite or Junior Suite

اتاق تک نفره با تخت خواب و قسمت نشیمن که در اکثر مواقع اتاق خواب جدای محل سالن و پذیرایی است. این گونه اتاق ها دقیقا مانند سوئیت، ولی کوچک تر اند.

۱۳) President Suite | Presidential Suite

این اتاق یکی از گرانترین اتاق های یک هتل محسوب می‌گردد. به طور معمول تنها یکی از این اتاق ها در هر هتلی موجود می‌باشد. همانند دیگر سوییت های نرمال، این سوییت یک یا دو اتاق خواب با یک سالن پذیرایی وسیع دارد که البته تاکید بر نوع دکوراسیون داخلی و طراحی اتاق ، لوازم لوکس و امکانات و تجهیزات( همانند پیش خدمت شخصی در طول دوره اقامت) بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. 

۱۴) Apartments / Room for Extended Stay

در آپارتمان ها و هتل های خدماتی، اتاق هایی برای مهمانان طولانی مدت در نظر گرفته شده و معمولا امکاناتی نظیر آشپزخانه باز، تجهیزات آشپزی، خشک کن، ماشین لباس شویی و غیره در اتاق تعبیه شده است. خدمات نظاقت اتاق یک یا دوبار در هفته ارائه می‎‌گردد. 

۱۵) Connecting rooms

این اتاقها شامل درهای ختصاصی از بیرون به داخل اتاق است و هر اتاق با یک در به اتاق دیگری متصل است. مهمانان میتوانند بدون خروج از اتاق با یکدیگر از طریق این درهای میانی در ارتباط باشند. 

۱۶) Murphy Room

اتاقی مجهز به مبل راحتی و تخت تاشو( تختی که پس از استفاده قابل جمع شدن در داخل کمد دیواری و یا در دیوار است.) این تخت ها قابل جاجایی است. 

۱۷) Accessible Room / Disabled Room

اساسا این نوع اتاق برای مهمانانی طراحی شده که از لحاظ جسمی ناتوان هستند و بر طبق قانون تمامی هتل ها برای جلوگیری از ایجاد تبعیض میان مهمانان، هر هتلی میبایست چند اتاق خودرا با تجهیزات و شرایط ویژه به این عزیزان اختصاص دهد.

۱۸) Cabana

از جذابیت های این اتاق استخر خصوصی و یا استخری است که در مجاورت این اتاق قرار دارد. دسترسی به این استخر بسیار آسان میباشد.

۱۹) Adjoining rooms

اتاقی که یک یا چند اتاق در آن تعبیه شده اما این اتاق ها توسط دیوار بهم متصل است و هیچ دری برای رفت و آمد وجود ندارد. افراد به راحتی میتوانند وارد اتاقها شوند. 

۲۰) Adjacent rooms

این اتاق ها از جمله اتاق هایی هستند که امکانات فراوانی در آن وجود ندارد و در یک سالن در مجاورت همدیگر قرار گرفته اند. 

۲۱) Villa

نوع خاصی از اقامت و اتاق که در معمولا درهتل های ریزورت یافت میشود. این اتاق مستقل از فضای بیشتری برخوردار میباشد و به دلیل نوع اتاق، امنیت بیشتری بر مهمانان حاکم است. این اتاق علاوه بر اتاق خواب، دارای سالن پذیرایی، استخر شخصی، جکوزی و بالکن میباشد و یکی از بهترین گزینه ها برای زوجین، خانواده و گروه های پر جمعیت محسوب میگردد.

۲۲) Smoking / Non-Smoking Room

بسیاری از هتل ها اتاق‌هایی رابرای مهمانانی که استعمال دخانیات دارند در نظر می‌گیرند واین یکی از بهترین روش هایی است که افراد غیر سیگاری از مضرات دود سیگار در امان بمانند .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0