آژانس هواپیمایی رادیس پرواز پارس

توصیه هایی در رابطه با سفر به آنکارا

21 آبان ، 1398
رادیس
0 کامنت


1- 
گردشگران همیشگی، کسانی که مدت زمان زیادی از عمر خود را در سفر گذرانده اند، توصیه می کنند که در فصل خلوت سال (پائیز و زمستان) به آنکارا سفر کنید. این شهر در تابستان بسیار گرم است.


2- مجسمه ها و ظروف دست ساز مسی معروف ترین سوغاتی آنکارا هستند. با کمی گردش در فروشگاه های محلّی می توانید انواع پارچ ها، طلسم ها، فنجان ها و ظروف مسی دیگر پیدا کنید که برخی از آن ها حتی به درد کلکسیونرها هم می خورد.

3- عکاسی از خانم های ترک مطلقا ممنوع است، بخصوص خانم هایی که حجاب داشته باشند. قبل از عکس گرفتن از یک مرد هم حتماً از او اجازه بگیرید.


4- علاوه بر مسجدها، برای ورود به خانه – موزه ها و خانه ها هم کفش های خود را در آورید. در مسجدهای شلوغ می توانید کفش هایتان را در کیسه های مخصوص بگذارید و با خود به داخل بیاورید.
وقتی برای بازدید از نقاط گردشگری فرهنگی و مذهبی از هتل خارج می شوید، با دقّت پوشش خود را انتخاب کنید. بهتر است لباس های روشن و نازک، آشکار کننده بخش های بدن یا لباس های عجیب و غریب نپوشید. گردشگرانی که لباس نازک یا تحریک کننده پوشیده باشند، ممکن است اجازه ورود به جاذبه های گردشگری مذهبی و فرهنگی این شهر را پیدا نکنند.


5- نوشیدنی های الکلی تنها در مکان های بخصوصی سرو می شوند. نوشیدن الکل در خیابان های شهر ممنوع است و قانون شکنان از این مورد به پرداخت جریمه های بسیار سنگین محکوم می شوند.

6- پرداخت انعام و تیپ در رستوران ها و کافه های این شهر چندان رایج نیست. اگر واقعا مایل به تیپ دادن به یک ویتر سخت کوش هستید، می توانید به اندازه 10% مبلغ کل صورتحساب را به عنوان تیپ به او پاداش دهید. چنین سخاوتی یقینا مورد قدردانی قرار خواهد گرفت. همچنین می تتوانید به کارکنان و حمل کنندگان بار هتل مبلغی (کمتر از یک دلار) پاداش دهید. پرداخت کرایه بیشتر به رانندگان تاکسی توصیه نمی شود.


7- از سنت ها و آداب و رسوم مردم محلی انتقاد نکنید. این کار برایشان بسیار آزاردهنده خواهد بود. جمعیّت بومی گذشته خود را گرامی می دارند و نسبت به انتقاد بسیار حسّاس اند.

8- در خرید از فروشگاه ها و دکّان های محلی آنکارا چانه زدن را فراموش نکنید. گاهاً دیده شده که یک فروشنده قیمت کالای خود را تا نصف پائین آورده است. لازم به ذکر است که دست فروشان و فروشگاه های کوچک معمولاً قیمت اقلام خود را بالا می برند، به این امید که مسافرین جدید آنکارا این قیمت ها را نمی دانند.

9- برای حمل و نقل درون شهری می توانید از اتوبوس استفاده کنید. امّا حواستان باشد که اتوبوس ها در ساعات صبح زود و بعد از ظهر بسیار شلوغ هستند. البته شما می توانید از کنار هر خیابانی تاکسی کرایه کنید ولی توجه داشته باشید که کرایه تاکسی ها از ساعت 8 شب به بعد به شکل قابل توجهی گران می شود.

10- توصیه می شود که از آب لوله کشی آنکارا برای آشامیدن استفاده نکنید. این آب برای سلامتی خطرناک نیست ولی حاوی مقادیر زیادی کلر می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0